Hangi Marka Kombi Almalıyım? En İyi Kombi Markaları Hangileri?

Daha iyi ve tasarruflu bir biçimde ısınmak için doğru kombinin seçilmesi şarttır. Öncelikle evinize en uygun kombiyi seçmek için birkaç uyarıya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu uyarılar içerisinde dairenizin apartman içerisinde ki konumu, dairenizin hangi yöne baktığı, dışarıya açılan kapı ve pencere sayısı ya da evinizin kaç metre kare olduğu, kombi seçiminde önemli etkenler arasında yer alır.

Bu yazımızda hangi marka kombi almalıyım, en iyi kombi markaları, en iyi kombi markaları 2012, iyi kombi nasıl anlaşılır, iyi kombi nasıl seçilir, kombi alırken nelere dikkat edilmeli gibi konular hakkında bilgiler sunacağız.

Hangi marka kombi almalıyım? En iyi kombi markaları 2012

Piyasa’da birçok yerli ve yabancı kombi markası yer almaktadır. Bu markaların birçoğu uzun yılların getirdiği tecrübeyi, kaliteli ile birleştirirken bazıları ise teknolojinin sunduğu yeniliklerden yararlanarak piyasaya girmiştir. Aşağıda en iyi kombi markaları ve en iyi kombi markaları 2012 yılı ürünleri bulunmaktadır.

Markalar, farklı kaynaklardan derlenerek sıralanmıştır.

2012 yılında tercih edilen kombi markaları şunlardır.

Baymak, Vaillant, Demirdöküm, Viessmann, Bosch, Buderus, Ferroli, İmmergas, Arçelik, Eca, Alarko, İhlas, Protherm, Etna, Ariston ve Airfel.

Görüldüğü gibi bir çok kombi markası var. Bu markaların hepsi kaliteli servisi yaygın olan ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir markayı tercih etmenizi öneririm.

Kombi alırken nelere dikkat edilmelidir?

Yazımızın girişinde kombi alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında kısa bir bilgi vermiştik. Şimdi ise iyi kombi nasıl anlaşılır ve iyi kombi nasıl seçilir konuları hakkında bilgiler vereceğiz.

İyi kombi seçiminde;

Dairenizin bulunduğun kat konumu önemlidir. Ara katlar daha fazla ısınırken alt ve en üst katlar daha az ısınmaktadır. Buda ısı kaybı için önemli bir maddedir.

Dairenin baktığı yönlerde kombi seçiminde önemlidir. Özellikle kuzey yöne bakan daireler, tam güneş gören dairelere göre farklı ısınma ihtiyaçlarına sahip olabilir.

Daireniz de kaç cam ya da kapı var? Dışarıya açılan alanlar, bunların yalıtımları ve plastik ya da ahşap olmaları, ısı kaybının miktarını belirlemektedir.

Radyatörleriniz sağlıklı çalışıyor mu? Radyatörlerin yaşı ve son durumu, kombiden gelen sıcak suyun yayılımını etkilemekte ve ısınmayı belirlemektedir.

Bacalı, hermetik ya da yoğuşmalı kombi modelleri bulunmaktadır. Son dönemde özellikle yoğuşmalı kombilerin daha fazla ısınmayı sağladığı ve tasarrufa katkıda bulunduğu belirtilmektedir. Kombi alırken mümkünse çalışan bir ortamda izlemeyi, denemeyi tercih ediniz.

Bir diğer önemli konu ise kombinin ortama uyumudur. Bu nedenle bir uzman yardımı alarak kombi almadan önce dairenizin incelenmesi faydalı olacaktır.

İyi kombi nasıl anlaşılır? İyi kombi nasıl seçilir?

İyi kombi seçiminde aşağıda ki maddeler göz önünde bulundurulmalıdır.

Yanma ve yakıt tasarruf sistemlerine dikkat edilmelidir. Tasarruflu cihazlar seçilmelidir.

Sistemde bulunan emniyet sistemlerine dikkat edilmeli özellikle su eksilmesine karşı cihazın stop emniyetinin bulunmasına özen gösterilmelidir.

Cihazın ana bayiden alınmasına dikkat edilmeli aracı tesisatçılar kullanılmamalıdır.

Cihazda olabilecek maksimum sayıda emniyet sistemlerinin olmasına özen gösterilmelidir.