İphone ve İpad

İPhone; apple’in 2007 yılında ürettiği ve satışa sunduğu yüksek kaliteli müzik çalar ve internet bağlantısı özelliğini içinde barındıran cep telefonlarıdır. Ürünün özellikleri oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Aslında özellikle iş yoğunluğu büyük bireyler için üretilmiş olsa da günümüzde hemen her yaş grubu tarafından kullanılmakta ve ciddi rağbet görmektedir.

İpad ise; daha çok video ve internet sağlayıcısı özelliği önce planda tutulmuş bunun yanı sıra kaliteli ve görsel açıdan zengin bir yapı üzerine kurulmuş e-kitap okuma özellikleri bulunan bir cihazdır. İpad’e bir nevi tablet bilgisayarda diyebiliriz.

Bu iki üründe ülkemizde oldukça sık satılmaktadır. Apple bu ürünleri üretirken kar marjını kat kat arttırabileceğinin farkındaydı ve öylede oldu.

Şuanda ülkemizde en çok satılan İPhone 4 16 GB disk kapasitesi olandır. Bu ürünü birçok mağazadan temin edebileceğimiz gibi günümüz koşullarının en etkili pazarlama şekli olan e-ticaret sitelerinden de satın almamız mümkündür.

İPhone 4 16 GB ürününü birnumaram.com adresinden daha ucuza satın alabilirsiniz. Yapılan araştırmalar diğer e-ticaret firmalarında fiyatı 2295 TL’yi bulan bu ürünü söz ettiğimiz siteden 1883 TL’ye satın alabiliyorsunuz. Bu işlemi yaparken 412 TL kazanç sağlıyorsunuz ve aldığınız ürün diğerinden tamamıyla farksız.

İpad, satın almayı düşünenlere Türkiye’den bu ürünü alacaklarına yurtdışından temin etmeye çalışmalarını tavsiye ediyorum. Bunun sebebine gelecek olursak ülkemizde nedeni bilinmeyen bir şekilde yüksek rakamdan satılıyor olmasıdır. Yurt dışında birçok ülke de satışı yapılan İpad ülkemizde yurt dışındakinin neredeyse 3 katı fiyata pazarlanmaktadır. Durum böyle olunca yurtdışındaki sitelerden İpad sipariş etmenin daha doğru olduğu düşünülmektedir. Bu alışverişi yaparken seçici olmanın önemi büyüktür. Yurt dışından alışveriş yaparken alım yapacağınız siteyi ciddi bir şekilde araştırmanız gerekmektedir, aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla da karşılaşmanız an meselesi olabilir.