Samsung Galaxy Note 2 Özellikleri, Samsung Galaxy Note 2 Kampanya

Samsung hızlı giriş yaptığı Android pazarında hızlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Son çeyrek rakamlarına göre mobil cihazlar içerisinde Android Pazar %75’lik bir dilimi oluşturuyor. Ve yine bu dilim içerisinde ilk sırada Samsung yer almakta.

Bu yazımızda samsung galaxy note 2 özellikleri, samsung galaxy note 2 fiyatı, samsung galaxy note neler yapılabilir gibi konular hakkında bilgiler sunacağız.

Samsung Galaxy Note 2 Özellikleri

Galaxy Note 2 özellikle sahip olduğu büyük ekranı ve iyi dokunmatik mekanizması ile tercih edilesi mobil cihazlar arasında ilk sırada yer alıyor. Daha geniş açıdan düşünecek olursak Note 2 ‘nin bir telefon değil bir tablet olduğunu bile söyleyebiliriz.

Genel özellikleri hakkında bilgi vermek gerekirse;

5.5 inç’lik bir ekrana sahip olan Galaxy Note 2 183 gram ağırlığa sahip. Ön yüzeyi Amoled ekran ile kaplın olan cihazın, arka kısmı ise parlak plastik bir kap ile kaplı. Arka yüzey, sahip olduğu özellik nedeniyle çizilse dahi kolaylıkla fark edilemeyecek bir yapıya sahip.

Cihaz Android 4.1.1 işletim sistemini içermektedir. Aynı zamanda Samsung’un Touchwiz “Nature UX” ara yüzü kullanılmakta. Ana ekran modu en uygun kişisel tercihleri belirlemenize yardımcı olurken, teknik detaylara takılmadan kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Galaxy Note 2, 4 çekirdekli, 1.6 GHz Cortex A9 işlemcisine sahip. Ve işlemci 2 GB Ram’den güç almakta. Evet, bu güçlü cihaz ile performans takıntısı yaşamadan tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Galaxy Note 2 ile 3264×2448 çözünürlüğe kadar video izlenebilmekte ve aynı zamanda 8 MP ana kamera ve 1.9 MP’lik ön kamera ile görüntülü görüşmeler gerçekleştirilebilmekte.

Cihazda Li on 3, 100mAh batarya bulunmakta. Bu batarya ile 2g açıkken 980, 3g açıkken de 890 saatlik bekleme süresi gerçekleştirilebiliyor. Konuşma süresi ise 3G açıkken 16 saate kadar gidebilmekte.

Samsung Galaxy Note neler yapılabilir?

Bu kadar büyük bir ekrana ve görüntü kalitesine sahip mobil bir cihazda yapılabilecek pek çok şey bulunmakta. Bunlar arasında yüksek kalitede video izleme, müzik dinleme, klasik internet işlemlerinizi gerçekleştirme, çeşitli yazı ve sunumlar hazırlama bazı sıradan örnekler olarak görülebilir.

Kısacası Samsung Galaxy Note 2 ile yapabilecekleriniz tamamen size bağlı…

Samsung Galaxy Note 2 fiyatı

Çeşitli mağazalarda Samsung Galaxy Note 2 fiyatı 1480 ile 1700 TL arasında değişiklik göstermektedir.