Sömestri Tatili Dönüşü Tren Seferleri Öğretmenlere 50 İndirimli

T.C Devlet Demiryolları 8 ve 11 Şubat günleri arasında gerçekleşecek olan tatil dönüşlerinde öğretmenlere, eş ve çocuklarına tren seferlerinde %50 indirim uygulayacağını bildirdi.

Bu indirim kampanyası kapsamında yarı yıl tatil dönüşü yapacak öğretmen, eş ve çocukları tren ile yolculuk yapmayı tercih ettikleri takdirde yapılacak olan % 50 indirim ile daha düşük bir ücretle yolculuklarını gerçekleştirmiş olacaklar. Bu kampanya kapsamında öğretmen, eş ve çocukları yüksek hızlı trenler de dahil olmak üzere anahat ve bölgesel trenlerde yüzde 50 indirimli seyahat edecek.

 Devlet Demiryollarının bu kampanyasına göre tarife üzerinden tek yön olarak düzenlenecek biletler,  tam bilet taşıma ücreti üzerinden yapılacak yüzde 50 indirim ile satılacak olup iade ve değişiklik kabul edilmeyecek. Kampanya ücretleri, en az taşıma ücretinin altında olamayacak.

Tren bileti nereden alınır?

Kampanya haberini okuduktan sonra bu indirimden faydalanmak isteyen öğretmenler söz konusu tren biletini TCDD gişeleri, internet, çağrı merkezi, yetkili PTT ve acentelerden temin edebilirler.

Tren biletinizi online olarak 444 82 33 çağrı merkezi ile iletişime geçerek online bilet satın alabilirler. Çağrı merkezinden tren bileti satış noktalarını öğrenebilirsiniz.

tren-bileti-nereden-alinir